Přijeli jsme o půl páté. Na cestě jsme zjistili, že auto s batohama uvízlo v blátě. Kluci šli pomáhat tlačit a holky šly mezitím na chatu. Jakmile jsme došli k chatě, začlo pršet a začly padat kroupy. Po půl hodině přiběhla Danka. Když Fykus zdolal bláto, tak přijel a nosili jsme batohy. Potom jsme se navečeřeli. Udělali jsme si pobožnost a šli spát. Někteří si povídali i večer.

Na čtvrteční snídani byl jogurt a rohlíky. Po snídani jsme šli ven a hráli jsme hru boj o tenisák. Potom s Fykusem vedoucí skupinek vzali 3 klády a každá skupinka měla jednu. Vyráběli jsme si indiánské svíčky. Vašek ještě nedorazil. Hráli jsme elektřinu, městečko Palermo, Pepíček s čárkou, prasátko kvikni, trojnožka, sloní pochod, na kohouty. Na oběd byla Sicilská polévka (od Danky) a na večeři byly chleby s tofovou pomazánkou (od Dančiny maminky).

Ráno v pátek jsme se vzbudili (nečekaně…) a měli jsme 2 minuty na přípravu, takže si skoro všichni povídali a pak cvičili v pyžamu. Potom naše skupina měla službu v kuchyni (mazat máslo na chleba) a tak to dopadlo katastrofálně (5 tun másla na chlebu a nebo 1 miligram). Potom jsme se nasnídali. Potom jsme šli vyčistit zuby. Pak jsme šli hrát hry ven a hráli jsme tam různé hry, např. vlajky a trojnožku. Potom jsme měli oběd (kuskus se vším možným). Po obědě byl polední „klid“. Potom jsme hráli různé hry a pak fotbal. Mezitím si Fykus bral ostatní pro umývání nohou. A pak jsme začli psát kroniku. Pak jsme měli večeři – brambory a chleba. Potom jsme měli židovské zahájení soboty a pak jsme šli spát.

Ráno jsme vstali pozdě. Měli jsme super rozcvičku. Potom byla snídaně – bábovka (různé druhy) a kakao. Měli jsme si čistit zuby. Šli jsme se převlíct. Měli jsme „dětskou školku“. Potom jsme měli přestávku se svačinou. Bylo kázání (Berry). Potom byl oběd – guláš. Kdo nechtěl, dal si brambory. O poledním klidu jsme si četli knížku. Potom byla svačina. Po svačině jsme šli ven. A pouštěli jsme lodě. Potom jsme šli do chaty. Tam jsme měli pobožnost. Před ní jsme dělali svoji večeři, která měla být chutná a hezká. Potom byla noční hra a byla asi dvě hodiny dlouhá.

V neděli byl budíček kolem osmé, na snídani byla rýžová kaše od Berry, ale ještě před tím jsme měli rozcvičku venku (vedl ji Vašek). Měli jsme pobožnost a Vašek hrál na kytaru. Potom jsme měli jako správní archeologové zmapovat okolí chaty. Dostali jsme svačinooběd a papíry na mapu. Vyhráli to Aligátoři, 2. Hromadůři, 3. Tygři. Hráli jsme taky šátky. Pořád tam jezdil nějaký slovák v jeepu a projížděl bažinama, až tam uvízl. Vůbec nechtěl pomoc, tak jsme ho nechali. Sekali jsme špalky se skalačemi (speciální sekera, hrozně velká a těžká) a Dann si na prst hodil 10kg palici. Na večeři byly zbytky od oběda a snídaně.

Ráno nás vzbudil Fykusův mobil (vyzváněl: „Ju, máma zvoní“ a pak „Miláček je právě na drátě“) a pak se nám Fykus omluvil a řekl, že budíček bude za 10 minut. Po nich jsme si měli do 7 minut sbalit spacák a karimatku místo rozcvičky. Pak jsme měli snídani (lupínky s mlíkem) a pak jsme měli pobožnost. Pak jsme si měli sbalit všechno a pak všichni hráli žabku. A pak Dann jódloval. Potom jsme měli svačinu (tak né no, byl to oběd na cestu…). Potom jsme uklízeli chatu. Pak jsme hráli baseball. Pak jsme trošku tlačili auto. Pak jsme jeli autobusem a prošel tam ňákej rebel. Pak jsme vystoupili. Toť vše.

Z kroniky Pand, kterou zapsali: Jimmy, Pavián (Pavel), Anička T., Anička P., Dann (Jezevec), Ema, Leuška, Anetka, Kryštof, Ondrášek K., Nikča, Domča, Ondra B. (Lastura), Bobo, Vilda, Davídek

Fotogalerie Velikonoční výprava

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *