O Velikonočních prázdninách 24. – 28. 3. 2016 jsme měli s oddílem Pand příležitost odjet na chatu Suchý a společně si odpočinout.

Fotky, video.

Ve čtvrtek jsme přijeli. Jeli jsme vlakem a autobusem. Autobus se porouchal. Když jsme přijeli, tak jsme hráli vlajky. Bylo to super! K obědu byly špagety. MŇAM!! Pak jsme hráli vlajky. SUPER! Odpočinek, pak byl. Na večeři byl CHLÉB s ČESNEKOVO-SÝROVOU pomazánkou. Pak jsme hráli scénky. Večer byla noční hra. Ještě jsme hráli piráty.

V pátek byl budíček v 7.00. Všichni jsme se oblíkli a šli na rozcvičku, kterou měl Jimmy. Po rozcvičce byla snídaně, kterou připravily Olivy (vánočka s připáleným pudinkem, ale i s normálním). Po snídani jsme se sbalili a šli na výlet. Po cestě jsme hráli hru odpadky. Skupina Olivy šli napřed a chystali nám značky, podle kterých jsme se měli řídit. Trochu jsme zabloudili, ale našli jsme tu správnou cestu. Šli jsme něco kolem 7 km. Všichni jsme byli unavení. Když jsme došli zpátky na chatu, tak jsme si chvilku odpočinuli a šli chystat rajskou polívku a pizzu. Během toho jsme se šli sprchovat. Byla večeře. Po večeři byla pobožnost. Zahájili jsme si sobotu. Mladší šli spát 20.15, větší šli v 21.00.

V sobotu byl budíček v 8.00. Ke snídani jsme dostali jogurty a rohlíky s marmeládou. Někdo si vzal vánočku s máslem. Po snídani byla pobožnost bez kytary. Povídali jsme si o tom, jak se Abram a Lot rozešli, každý do jiných zemí. Následovala hra: Doplň veršík z Bible. V okolí byly schované lístečky s písmeny od 1 do 51. Po hrách byl oběd. Před jídlem jsme ještě četli 2. Mojžíšovu 12. kapitolu. Píše se v ní o tom, jak byl izraelský lid vyveden z Egypta. Podle toho jsme dostali oběd – maso z beránka, br. kaše + hořké bylinky. Následoval polední klid. Potom jsme chtěli jít na procházku, ale šli jsme nazpátek, protože přijel Vlastík Fürst (kazatel). Říkal nám něco o Velikonocích. Pak jsme jedli „beránka“ a buchty. Na večeři byly zbytky po obědě a chleby s mrkvovou pomazánkou. Byla zase pobožnost a malí šli spát. Velcí měli ještě noční hru. Na začátku jsme se báli, ale nebylo to strašidelné.

V neděli ráno byl budíček v 7.45. Potom byla snídaně. K snídani byly lupínky s mlékem (MŇAM J). Pak Berry zavolala velké děti a ty dostaly obědosvačinu = chleba, oplatek, jablko a čaj. Dnešní den velké děti měly vycházku a menší hrály hry. Menší děti hrály vlajky, trojnožku a soutěže. Větší děti šlapaly „poctivě“ a svačily v přírodní rezervaci. Potom se větší děti vrátily a hrály se venku hry. Pak byla večeře a na večeři byla čočka na husto s vajíčkem. A pak byly nějaké sladkosti. Pak samozřejmě jsme si vyčistili zuby. A šlo se do hajan.

Doplněk k neděli: Dneska jsme se rozdělili na dvě skupiny – malí a velcí. Malý hráli celé dopoledne hry a velcí, aby si od malých odpočinuli, šli na výlet s Berry. Protože nevím, co se dělo u malých, napíšu, co jsme dělali my velcí. Šli jsme lesem a povídali si, jedli svačinu, zase jedli svačinu a házeli po sobě šišky. Bylo to fajn. Když jsme se vrátili, hráli jsme hry společně s malýma.

V pondělí jsme měli rýžovou kaši. Uklízeli jsme a měli jsme pobožnost. Vysáli jsme chatu a potom, když nám zbyl čas, hráli jsme hry. Potom jsme už odešli na autobus a na vlak.

Lea, velká Anička, Jimmy s Nelou, Nikča a Ema