Na konci povídání jsou odkazy na fotky, videa a termín dne KP 😉

prazdniny 2016 - tabor

Na tomhle táboru bylo super, že jsme se nemuseli vláčet s batohama, protože nám je před odjezdem odvezli na tábor napřed. Vašek na táboře nebude, protože musí ještě chodit do školy a dodělat zkoušky 🙁 Takže jsme na tábor šli s Berry. „Trošku“ jsme zabloudili. Naštěstí jsme ale nakonec našli cestu na tábor (už bylo na čase! Bylo už půl druhé!). Berry to s námi vzala přes zahradu, les a kopřivy. Na oběd jsme si dali špagety se sýrem a kečupem. Pak jsme si dělali úklid ve stanu. Berry nám pak řekla, jak budeme ve skupinkách. Dělali jsme si svoje pošty. Po poštách jsme dělali služby. Rozdělili jsme se do 5 skupinek:

  • Konvalinky + Berry
  • Potůčci (přejmenovali se na Vodníky) + Guláš
  • Dubani + Fykus
  • Zvonečci + Dáša
  • Pařízci + Mirek

V sobotu ráno nebyla rozcvička. Šli jsme se projít k rybníku. Na snídani byl jogurt. Dopolední program měl strýc Martin, který přijel s tetou Evou. Na svačinu byla jablka. Na oběd byla čína s rýží. Odpoledne bylo vedro a voda a vedro a vedro… Dopoledne jsme hráli biblické scénky. Téma bylo strach. Pak jsme se učili verše, které byly na stromech. Dostávali jsme za ně rupie a dumlony. V poledním klidu nám Jimmy četl Lesní noviny. Potom jsme hráli hru. Chodili jsme po stanovištích, kde jsme dělali biblické úkoly. V průběhu hry jsme měli svačinu. Vyhlásily se výsledky a byla večeře. Na ni byl chleba s rybí pomazánkou. Po večeři byla pobožnost. Starší hráli hru Biblický poker.

V noci ze soboty na neděli měli hlídky Eliška + Davídek, Áňá T. + Lea, Áňa P. + Domča, Krb + Jezevec, Hanička + Elča. Ráno bylo otužování. Potom byla rozcvička, hledali jsme námořní lístky, běhali a rozcvičovali se. Byla snídaně – rohlíky s meruňkovou marmeládou + kakao. Následoval nástup a vztyčení vlajky. Losoval se Akalin. Potom se malým odstartovali bobříci. Berry nám řekla, co máme dělat. Vodníci + Konvalinky šli na dřevo, o kuchyň se starali Dubani. Fakule tvořili Pařezi, kroniku psaly Zvonky. Na svačinu jsme dostali okurky. Měli jsme pobožnost. Potom nám Dáša říkala něco o zdravovědě. Tam jsme se hodně nasmáli. Po zdravovědě byl oběd – čočka a vajíčko + chleba. Následoval odpolední klid. Jimmy četl z Lesních novin. Měli jsme hodinu volna. Byla Dášina hra v lese – „Krvavá hra“. Představovali jsme červené krvinky a nosili jsme kyslík a oxid uhličitý (papírky). Vedoucí byli orgány a chytali nás. Pokud nás chytli, lístečky nám sebrali. Uprostřed hry Sabču a Leldu popíchaly vosy! Byl konec hry. Po hře byla svačina – jablka. Potom byla Fykusova etapa. Na začátku hry Dan omylem stříkl do očí repelent Jezevcovi, takže niv neviděl. Potom jsme plnili úkoly. Stanoviště byly rozděleny kolem rybníka. Vrátili jsme se a přijel Vlastík (kazatel). Potom jsme šli do rybníka. Potom byla večeře (chleby se sýrem). Pak byl nástup – sundávání vlajky. Bylo „kázání“ u ohně a malí šli spát. Velcí hráli „Biblický hazard“. Šli jsme spát.

Na pondělní snídani byly cereálie s mlékem. Pak byla pobožnost v tee-pee. Následovaly práce: Dubani fakule, Zvonky kronika, Konvalinky kuchyň, Pařízci dřevo, Vodníci dřevo. Na svačinu byla mrkev. Po svačině byla etapa. Běhali jsme pro obrázky a musely být podle abecedy. Pak jsme se rozdělili na holky a kluky a učili jsme se věci do života. Na oběd byl smažený květák a brambory. MŇAM! Pak bylo osobní volno. Holky šily a kluci používali nářadí. Pak jsme si říkali všechny ohně. Pak následovala etapa. Dělali jsme ohně. Bylo to ŠÍLENÉ! Pak byla svačina a byl meloun. Pak jsme zapalovali ohně. Na večeři byl chleba se sardinkovou pomazánkou. Pak byl oheň a stezka odvahy. Hlídky tuto noc: Vlastík, Ema + Anet, Lastura + Pavián, Ellenka  + Lelda.

V úterý ráno byl budíček v 7.30. Otužilci vstávali v 7.00. Při rozcvičce jsme hledali námořní lístky a běhali jsme. Potom byla snídaně. Na snídani byl chleba s máslem a medem. Po snídani byla pobožnost. Následovaly práce: Zvonci fakule, Vodníci dřevo, Dubani kronika, Konvalinky dřevo a Pařízci kuchyň. Na svačinu bylo jablko. Po svačině byla etapa. Každá skupinka dostala čísla na papíře, které si přilepila na záda. Zjišťovali jsme čísla ostatních skupinek. Na oběd byly langoše. Mňam. Každý si mohl vybrat, jestli si dá langoše na sladko nebo na slano. Při poledním klidu jsme si četli Lesní noviny. Šli jsme k rybníku. Jezdili jsme na loďkách. Pokaždé jely dvě skupinky. Hrála se hra, kdo dřív uloví velrybu. Koupali jsme se v rybníku. Na svačinu byl meloun. Po svačině byla další etapa při které jsme hledali vajíčka. Potom byla večeře. Na večeři byla polívka – bramboračka s chlebem. Po večeři byla pobožnost u ohně. Starší hráli hru „Biblický hazard“. P. S. Berry s Timem prali spacák a Davídek se zeptal: „Vy s tou vodou čarujete?“

Ve středu byl budíček v 7.30. Potom byla rozcvička. Potom byla snídaně – na snídani byla česneková pomazánka a chleba. Pak měl Vlastík Fürst pobožnost. Pak byly skupinkové práce. Pak byla svačina – jablko. Po svačině jsme měli etapu. Na etapě jsme hledali písmenka a různé znaky, podle toho jsme luštili šifru. Potom už byl oběd. Na oběd jsme měli guláš. Potom byl polední klid. Berry kontrolovala deníky. V poledním klidu si velcí sbalili věci, protože šli spát pod širák jako stezku odvahy. My malí jsme hráli hry. Pak byla večeře – nudle s mákem. Protože jsme byli hodní, tak jsme mohli spát v týpí :-).

Velcí se ráno vzbudili v 7.30. Nasnídali se, měli vánočku s marmeládou. Následovala pobožnost, jak kvůli Davidovi zemřelo 85 lidí. Následovala soutěž mezi modrým a červeným týmem – kdo dřív dorazí do tábora. Jako první dorazili modří a asi 15 minut po nich červení. Malí mezi tím měli svůj program. Vstali v 8.30. Hráli různé hry, např. plácanou, záchranku. Také se šli podívat nedaleko od tábora na výcviky koní. Pak přišli velcí a program byl společný. Následovalo zaměstnání: Konvalinky dřevo, Vodníci dřevo, Pařízci kronika, Zvonky dřevo a Dubani kuchyň. Po práci jsme dostali svačinu = jablko :-). Čekala nás zajímavá etapa. Vyráběli jsme z nějakého plasto-mýdla dárky pro Zlatou vílu. Každý člen skupiny měl vyrobit jeden dar. K obědu jsme dostali rajskou omáčku + těstoviny a kus masa. Po obědě Jimmy četl z Lesních noviny. Když polední klid skončil, hráli jsme scénky na téma jak se Pathfinder nemá chovat. Hráli jme podle vylosovaných kartiček. Po scénkách jsme odešli k rybníku. To bylo mučení! Byla zima a rybník byl hrozně ledový. Když jsme se vrátili do tábora, začala olympiáda ve střelbě. Střílelo se z luku, vzduchovky, kuličkovky, prakem a házely se šipky. Na večeři jsme byli u ohně. Opékali jsme chleba, kdo chtěl mohl si dát zbytek od oběda. U ohně byla i pobožnost o lži a pravdě. Velcí mohli jít spát do týpí. Já a Dan Svoboda jsme měli hlídku, ale nebyla to normální hlídka. Vedoucí se domluvili s lidmi z Brtnice, aby nás vystrašili. Měli jsme hlídat bonbony na různých místech, ale na jenom nám to ukradli.

V pátek na snídani byl chleba s marmeládou a povidly. Pak byla pobožnost. Práce: Dubani dřevo, Pařízci dřevo, Zvonky kuchyň, Vodníci kronika, Konvalinky dřevo. Na svačinu bylo rajče. Potom byla poslední etapa. Museli jsme hledat 6 úkolů a plnit je. Potom bylo vyhlašování. Na oběd byl špenát a brambory. Po klidu byla hra. Hledali jsme poklad. Byl tam poklad = naše výrobky z plasto-mýdla a diplomy. Na svačinu byl přímo výborný meloun. Pak jsme hráli softboal. Na večeři byly chleby s rybičkovou pomazánkou. Pak byl oheň. Dan S., Jezevec a Nicolka R. dělali slib. Pak jsme šli spát.

V sobotu byla rozcvička zpívací a ukazovací. Zpívali jsme Ať jsi velký nebo malý, Jungle, Kdo stvořil a Salátek. Na snídani byl jogurt s rohlíkem. Pobožnost měl Vlastík Fürst. Na svačinu bylo jablko. Pak jsme hráli biblický AZ kvíz. 1. byly Konvalinky, 2. byli Dubani, 3. byli Pařízci, 4. poslední Vodníci (Zvonky byly rozdělené do ostatních skupin). Pak jsme hráli „biblický poker“. Na oběd bylo rizoto. Četli jsme naposled z Lesních novin. Pak jsme se šli (do Brtnice) kouknout na koňské závody. Na svačinu byla tatranka. Pak jsme hráli jiný AZ kvíz, kde jsme hráli a hádali. 1. VIP medvídci a dál se to nehodnotilo. Na večeři byla zeleninová polévka a chleby. U ohně jsme rozdávali dárky a ceny a psali si na záda nejlepší zážitky. Pak jsme šli spát.

V neděli na snídani byly chleby a vánočky s marmeládou a kakao. Pak jsme se balili a uklízeli si stany. Kdo měl hotovo, tak hrál deskové a karetní hry. Na oběd byly špagety s okurkem, sýrem a kečupem. Na odjezd každý dostal tatranku a jablko a šli jsme do Brtnice. Tam si každý něco koupil a od vedoucích jsme dostali nanuk. Když jsme ušli asi 4 km, tak jsme nasedli na vlak a jeli jsme až do Brna na hl. n. Tam na nás čekali rodiče.

kronika

Fotogalerie tradičně na Rajčeti, na youtube táborový sestřih – víme, že kvalita není dokonalá. Ale teprve se učíme a na zachycení pár zážitků věříme, že to stačí. Důležitější je, co to v dětech zanechalo 😉 Dále v seznamu pokračují scénky zmíněné v kronice, jak se táborník nemá chovat a záznam pár částí slibu 🙂

Více o nás a našem táboře se můžete dozvědět na Dni KP, který se bude konat 3. 9. 2016 ve sboru CASD Brno – Střední. Představí se zde i mladší oddíl Kuřátek a starší Plejád. Bližší informace se objeví zde na konci srpna, asi týden před samotnou akcí. Zatím přejeme krásné prázdniny!

P. S. Doporučujeme kázání Vlastíka, které proběhlo týden po táboře, kde ho přirovnává k církvi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *