Stezka písmáků je soutěž, se kterou vyrůstám. Ano – letos se budu účastnit už po 13. a v průběhu soutěžící éry jsem měla asi dva roky přestávku. A přestože evangelia už budu otevírat minimálně 13. rokem, stále mě udivuje, co za novoty v nich nacházím. Díky soutěži jsem už prolouskala téměř celou Bibli a stále mám pocit, že ji čtu poprvé. Soutěž je ale pro mě milým donucovacím prostředkem. Ne kvůli samotné soutěži, ale její atmosféře. Vždy se těším na druhé kolo do Prahy, kde potkávám povědomé i nové tváře, společně si zazpíváme a vrhneme se na soutěžní archy. Těší mě, že ve studiu a stále nových počátcích nejsem sama.

A když jsem na začátku zmínila, že se soutěží vyrůstám – je to pravda. První roky jsem soutěžila ve starší kategorii s mým bratrem, pak jsem soutěžila ve starší kategorii sama a pak jsem se pustila i do nádstavbové kategorie a začala psát eseje, ve kterých jsem reagovala na soutěžní knihy a své okolí.

Jsem ráda, že jsme se do této soutěže mohli zapojit i s naším Pandím oddílem a moc ráda vzpomínám na rok, kdy se zapojila i má babička. Často totiž slýchávám, že Adventisté jsou velkými písmáky a znalci Bible. Ale i má babička byla z některých otázek překvapená a zvědavě po odevzdání soutěžních archů listovala Biblí s poznámkami, že to bylo těžké, na zamyšlenou a opravdu důkladné znalosti. Náš oddíl se organizátorům zapsal do paměti, protože jsme se účastnili jako opravdová skupina kamarádů, a ne jako ostatní jednotlivci. A i když se alespoň jeden tým dětí umístil na prvních příčkách (2012 druhé místo, 2013 třetí místo, 2014 třetí místo v kategorii), důležitější bylo, že jsme spolu studovali Bibli a poznávali Pána Boha. Navíc jsme si v Praze dělali prodlouženější víkend spolu s oddílem Bobrů a krom studia Bible nás čekaly i různé bojovky a přátelé.

Jsem tedy ráda, že po krátké přestávce s Pandím i Plejádím oddílem studujeme opět Bibli na 18. ročník soutěže, který je nový, online. V průběhu následujících měsíců je potřeba na 100 % vyplnit online testík a kdo splní, postoupí do druhého kola, které bude až v prosinci, v Praze. Doufám, že se tam tedy potkáme!

Berry

Více o soutěži:

http://stezkapismaku.cz/homepage/o-stezce

http://www.pathfinder.cz/akce/stezka-pismaku/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *