Do Prahy jsme přijeli už v pátek 15. listopadu večer a ubytovali se ve sboru na Smíchově, v klubovně tamního oddílu. Našimi spolubydlícími byly děti z oddílu Bobři, Veselí nad Moravou. Stihli jsme už akorát večeři, zahájení soboty a uložení se do svých spacáků.

Sobotní dopoledne jsme pak strávili ve Smíchovském sboru a po obědě jsme se vydali na obhlídku pražských synagog spojenou s prozkoumáním Stínadelských uliček a výšlapem na Petřín. To však děti zmohlo, a proto jsme se vydali zpět do klubovny, kde jsme si ukončili sobotu, navečeřeli se a zase se vydali zpět do Stíndelských uliček, kde pro děti byla připravena noční hra. Konec měl být na Petříně z časových důvodů se hra zakončila pod Petřínem. Pak už rychle do klubovny, vyčistit zuby a spát, odpočnout si na nedělní test.

V neděli ráno jsme se probudili, nasnídali se a vedoucí pak následně zaregistrovali své oddíly. Po zopakování a vysvětlení nových pravidel zaznamenávání odpovědí pro starší kategorie započal test. Každá kategorie má svůj určitý limit na vyplnění testu.

V čase, kdy pořadatelé opravovali testy, jsme se naobědvali, dobalili svá zavazadla a pomalu se připravovali na odjezd zpět domů.

Nastalo očekávané vyhodnocení, převzetí diplomů a vybrání si zajímavé knihy ze širokého výběru. Na třetím místě v kategorii M se umístil tým s Jakubem Justrou a Emou Knoblochovou, kteří kromě diplomu a knihy získali i červený odznáček. V kategorii N se účastnil tým s Annou Třískovou, Ellen Svobodovou a Danielem Novákem, ale mimo pořadí z důvodu nesplnění bodového počtu pro postup. V druhém kole se velmi zlepšili a jejich snaha byla oceněna diplomem a knížkou pro každého z týmu. V kategorii P, tedy nejstarších, utekl odznáček Veronice Justrové o tři body, Daně Klodové a Václavu Žákovi chybělo více bodů, ale snaha byla. Za sbor Brno Střední se účastnil Zdeněk Soviš ml. Tím obsadil sbor Střední všechny kategorie, jelikož Zdeněk soutěžil v kategorii S a získal i červený odznáček.

Tímto bych rád pochválil a ocenil všechny děti z našeho oddílu Pandy, které se zúčastnily jak prvního kola a i ty, které se mohly zúčastnit kola druhého, a to v našem hlavním městě. Jak bylo řečeno na ukončení letošního kola Stezky Písmáka.

„Není důležité, jestli skončíme na prvním, druhém, třetím místě, nebo na takovém, abychom mohli získat červený odznáček, ale důležité je to, že denně držíme Bibli v rukou, čteme si z ní a něco si zapamatujeme a vezmeme si do našeho všedního života.“

 

Těšíme se na další ročník Stezky písmáků a zveme i Vás, aby jste studovali s námi a zapojili se do soutěže.

 

Odkaz na článek Klubu Pathfinder:

http://www.pathfinder.cz/akce/122/stezka-pismaku-ii-finale/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *