Podzimní prázdniny jsme využili a společně s Pandím oddílem odjeli obsadit klubovnu ve Šlapanicích s velikou zahradou, kde jsme se mohli vyřádit, zahrát plno her a odpočinout od školy.

Sraz jsme měli ve středu u trolejbusové točny. Když jsme tam přijeli, čekali jsme asi půl hodiny, než přišla paní a otevřela bránu a chatu. Potom jsme s velkým Pavlem hráli 2 druhy schovky. Pak jsme hráli házenou a vybíjenou vracečku. Potom byl oběd. Po obědě byl polední klid. Pak jsme hráli schovku a Berry pověsila na stromy hamaku a ukazovala, jak se v ní sedí i leží. Pak jsme měli udělat z přírody nějaký obraz. Pak jsme nosili dřevo na topení. Pak byla večeře. Na večeři byl chleby s rybičkovou pomazánkou a okurkem. Ještě před večeří jsme měli svačinu, kterou jsme museli najít. Pak byla pobožnost, hráli jsme hry a šli spát.

Ráno ve čtvrtek jsme se vzbudili a Vašek se na nás zlobil, že nemáme mluvit. Potom jsme běhali 10 koleček kolem chaty na zahradě. Potom jsme revitalizovali. Pak byla snídaně. Potom jsme si čistili zuby. Potok jsme měli pobožnost. Po pobožnosti jsme si chystali batohy na čundr. Pak jsme vyrazili. Po cestě jsme obešli zastávku. Sbírali jsme zajímavé plody. Došli jsme k Mohyle míru. Dali jsme si lahodnou svačinu (oběd). Potom jsme šli zpátky přes zorané pole, a byli jsme namačkaní na kraj (abychom nepošlapali zeminu). Viděli jsme srnky, Dan si spletl pařez se psem a došli jsme zpátky. Potom jsme měli chvíli volno, přičemž Berry připravovala večeři (čočku). Potom byla pobožnost. Přijela Betty a Pavel. Pak jsme měli večeři. Potom ještě starší hráli hry a já psal kroniku L Potom jsme šli spát.

V pátek jsme měli na snídani chleby s marmeládou. Po snídani jsme hráli na schovávanou, při které jsme s Lasturou stáli ve vstupu do chaty a hráli goatz. Poté jsme hráli na vybíjenou (vracečku). Na svačinu jsme měli pomelo. Na oběd byly špagety nebo čočka s vajíčkem. Jezevec vylil pití na stůl. Četli jsme různé příběhy, ve kterých Vašek a Ema přehazovali jména. Dopsali jsme si deníky a balili se na odjezd.

I když byl konec, těšili jsme se, že se další dva dny uvidíme – na sobotní dětské pobožnosti a nedělní drakiádě. A v pondělí už zase na schůzce J

Kronikáři Lea, Áňa, Ema, Lastura a Dan

 

http://pandybrno.rajce.idnes.cz/Slapanice_28._-_30._10._2015/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *