V pátek jsme se vydali vlakem do Vranovic – cesta nám rychle ubíhala, protože Pavlík měl zásobu „twisterů“, o které se podělil. A cestou z vlaku na chatu Ondra s Pavlíkem pískali na batohové píšťalky jako o život a Lea zpívala vymyšlené písničky. Po příchodu jsme šli ještě na procházku, při které jsme hráli hry a říkali si hádanky.

V sobotu ráno jsme rušili, a proto jsme dostali bobříka mlčení. Pak jsem usnul, takže si nic nepamatuju. Po snídani a pobožnosti jsme hádali, které slovo je v Bibli nejčastější – já jsem správně uhádl Hospodin (2 789 x). Potom jsme hráli Kimovku – něco bylo schováno pod šátkem (guma, voda, plyšáci, kámen, …) a po skupinkách jsme se pod něj mohli na asi 30 s podívat a pak napsat, co stvořil Bůh. Všechny skupinky měly maximum bodů. Pak jsme měli stavět domečky a říct nějaké spojení s podobenstvím o dvou stavitelích (http://pandybrno.rajce.net/Vranovice_24._-_28._10._2014_-_videa_podobenstvi_o_dvou_stavitelich). Potom jsme hráli hry s Biblí a každý mohl říct a vysvětlit svůj oblíbený verš. Pak jsme šli na výlet a rozkopávali jsme plesnivé dýně. Na konci jsme hráli po skupinkách hru – jedna skupina řekla slovo z Bible a druhá ho musela najít. Jako noční bojovku jsme hlídali vykopávky. Každá skupina chránila své jedno území, a když se tam ocitl někdo cizí, mohl ho plácnout hlídač a vzít mu život (ty měl každý 4). Každá skupinka měla 5 vykopávek (míč, ringo, baseballová pálka, …) a když se někomu povedlo druhé skupince nějakou věc ukradnout, tak si ji mohl dát kdekoliv ve svém území. Kdo měl nejvíc vykopávek, vyhrál. Pak jsme šli spát.

V neděli ráno po rozcvičce, snídani a pobožnosti jsme hráli Prasátko kvikni a Ty jsi moje malá milá hodná kočička. Potom jsme dělali těstové hady. Nejdříve jsme dali do ešusů mouku a vodu, trochu soli a míchali jsme to. Když jsme našli vhodný klacek, tak jsme ho ořezali a těsto na něj namotali. Pak jsme udělali oheň a opekli do křupava. Po obědě a poledním klidu jsme četli z knížky. Pak jsme se učili o zvířatech. Potom jsme vyráběli různé věci a pak jsme je prodávali vedoucím za papírové peníze. Po večeři, na kterou byla polévka a topinky, jsme šli spát.

V pondělí jsme po snídani šli na procházku do památkové rezervace a Vašek viděl káně a srnu. Potom jsme se vrátili a hráli hry. Po obědě jsme byli na hřišti a pak dělali v chatě uzly. Po večeři jsme dostali odměny za to, že jsme byli hodní. Pak jsme hráli stolní hry a šli spát. (Dělali jsme reklamy. (http://pandybrno.rajce.net/Vranovice_24._-_28._10._2014_-_videa_reklamy_a_KR-televize))

Poslední den, v úterý, po rozcvičce, snídani a pobožnosti jsme hráli Ligretto a Dobble. Po svačině jsme hráli UNO a pomáhali v kuchyni. Pak jsme hráli etapu, ve které jsme museli obkreslit obrázky z náhorní plošiny Nazca. Pak jsme hráli Ty jsi moje milá kočička. Po obědě jsem psal kroniku.

výňatky z kroniky – Ema, Ondra, Anička + Leuška, Jezevec, Pavel

 

Jakubova básnička o chatě

Naše chatka z Vranova,

výprava už plápolá,

Vašek je náš strážník,

říkáme mu pašík.

Ema už nás vítá,

Lea zase pípá.

Tímto končím básničku,

pro naši malou Aničku.

 

Fotky: http://pandybrno.rajce.idnes.cz/Vranovice_24._-_28._10._2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *