V 16.00 byl na Střední sraz. Začali jsme ukončením soboty. Šli jsme si vybalit věci na spaní. Kluci spali nahoře v zasedací místnosti a holky v čajovně. Po vybalení se oddíl vydal hrát do Lužánek hru na stopování. Rozdělili jsme se do dvou družstev. Jedno šlo napřed a druhé hledalo. Po vystopování vedoucí přistoupili na koulovanou – všichni proti všem.

Po hře jsme se vrátili do klubovny. Vedoucí připravovali večeři a děti luštily šifry na papírech. K večeři jsme dostali chleba s pomazánkou a zeleninou.

Po večeři jsme si šli vyčistit zuby. Malé děti (pod 10 let) šly spát ve 20.00, větší (10+) ve 21.00. Do té doby jsme mohli hrát hry.

Budíček byl v neděli v 7 hodin. Byla rozcvička. Po rozcvičce jsme si měli uklidit spacáky a karimatky. V 7.45 byla snídaně, cereálie s mlékem. Ranní hygieně jsme se nevyhnuli. Bohoslužba byla o Balámově oslici.

Šli jsme ven. Jimmy pro nás připravil hru o Brně. V Lužánkách byly rozvěšeny lístky – 10 lístků (pokud jsme označili správnou odpověď) dalo dohromady jméno Hašek.

Hledání bylo ztíženo tím, že po nás vedoucí s Jimmym házeli sněhové koule. Když jsme dohráli, rozdělili jsme se do čtyř družstev a bojovali jsme proti sobě – házeli jsme na sebe sněhové koule. Před obědem jsme dolušťovali večerní šifry. Přišel Vašek, povyk, který nastal, se nedá vyjádřit…! K obědu jsme měli fazolovou polévku.

Všichni jsme se moc těšili na začátek sladké besídky.

Nela a Sabinka Buckovy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *