Na konci článku jsou odkazy na fotky a video.

Ve čtvrtek jsme měli sraz na autobusové zastávce v Králově Poli. Jeli jsme jedním autobusem a pak přestoupili na druhý. Potom nás čekala 2,5 kilometrová cesta. Až dorazily batohy, tak jsme se šli ubydlet. Hráli jsme venku hry. Na oběd byla bramboračka (spáš celeračka). Pak jsme zase venku hráli hry. Na svačinu byl mrkvový salát. Dělali jsme domečky k celoroční hře. Na večeři byl kus-kus. Pak byla pobožnost. Vedoucí řekli, že bude noční hra. Chodili jsme po jednom, takže do té doby, než jsme šli na řadu, tak jsme hráli hry, např. co by kdyby, co bych byl kdybych byl… Šli jsme po cestě mezi lesy. Na cestě byly svíčky a louče. Všichni se vrátili v pořádku. Pak jsme šli spát.

V pátek byl budíček v 7.30. Vedoucí nás vyhnali na rozcvičku. K snídani jsme měli chleba s marmeládou, připravovali ji Hrnečci. Po snídani byla pobožnost. Vašek četl příběh o tom, že lidé by měli hledat Pána Boha a snažit se mu přiblížit. Dostali jsme za úkol hledat po lese a na louce papíry s šiframi. Když jsme konečně splnili první úkol – našli šifry – vedoucí nás svolali na svačinu. Dostali jsme jablka. Všichni se po svačině vrhli na druhý úkol – co nejrychleji a nejsprávněji šifry vyluštit. Po hodině a několika úmorných minutách většina šifry doluštila. Už jsme se těšili na oběd. Vařili Políčka – udělali špagety s kečupem / s rajčatovou omáčkou. Kdo chtěl, mohl mít polední „klid“., nebo mohl jít házet s Radimem baseballovým míčem a odpalovat. Po 20 minutách „klidu“ šli všichni ven na louku a hrály se vlajky. Když už byli vedoucí úplně vyčerpaní a děcka unudění, dostali jsme úkol k celoroční hře. V potoce byla naházená kukuřice, představující zlato, za minutu jsme měli vylovit co nejvíce „zlata“. (Se zlatem budeme v průběhu roku obchodovat). Po pár kolech byli všichni zmáčeni jako vodníci, tak nás vedoucí znovu zaměstnali. Šli jsme nosit a štípat dřevo. Když jsme skončili, čekali jsme na večeři. Čekání se zkrátilo vyhlašováním výsledků – luštění šifer. 1. – Políčka, 2. – Kopýtka, 3. Hrnečci, 4. Kamínci, 5. Knoflíci. K večeři jsme měli buchtičky s vanilkovým krémem. Při vaření jsme měli kulturní příspěvek: Lea a Domča zpívaly pudinku povzbuzující písničku: Nepřipálíš se! (melodie: Spi děťátko spi.) Po pudinku byla pobožnost. V příběhu se četlo, že ten, kdo položí život za druhé, je nejvíce milostivý. Po pobožnosti jsme ještě zpívali několik písniček. Když jsme dozpívali, vzali jsme si své plyšáky, nebo polštářky a šli na noční procházku. Procházka byla krátká, tak jsme mohli brzy jít spát.

Dnes v sobotu jsme vstali a rozcvička byla vevnitř. K snídani byla vánočka s marmeládou. Po snídani byla hygiena. Pak byla pobožnost a před ní písničky. Pak jsme nacvičovali scénky, kterými jsme měli ukázat, jaký Bůh je. Pak byla svačina. K svačině byl banán a mafiny. Pak jsme ty scénky ukazovali a dopadlo to docela dobře. Pak byla spojovačka na body. Míst bylo 5. Pak byl oběd a k obědu byla sekaná s bramborovou kaší. Pak byl polední klid při kterým se četlo. Pak byla procházka. Viděli jsme zbytek Hitlerovy dálnice. Všichni byli naštvaní na Pavla R., protože jim buď něco udělal nebo je urazil (kromě vedoucích). Vedoucí sbírali šípky na čaj. Hráli jsme hru – bomba + šelma + povodeň a medvěd. Když jsme dorazili, měli jsme svačinu. K svačině byla hruška a perník. Pak jsme šli ven a tam hráli poty. Pak jsme šli do chaty. Ještě dřív, než jsme dorazili z procházky, tak jsme vylezli na Krkatou Babu a byl tam velký výhled. Pak byla večeře a k večeři byly palačinky. Po večeři byla pobožnost. Po pobožnosti byly hry. Pak jsme šli spát.

P. S. Večer jsme my velcí měli podobnou noční hru jako na velikonoční výpravě Suchý.

V neděli ráno měli službu v kuchyni Kopýtka a byly chleby s vajíčkem. Po snídani jsme si šli vyčistit zuby. Pak byla pobožnost, kterou měl Vašek. Potom řekla Berry mě Nikči, Domči a Nelči, že máme jít vyhodit koše z latrín (no fuj L). Pak jsme hráli hry např. baseball, vlajky a na blbce. Potom byla svačina pomeranč. Po svačině jsme hráli hry a pak byl oběd, který dělali Políčka a bylo to rizoto. Pak jsme nosili věci do aut a luštili papíry od Dády. Pak jsme šli na autobus a jeli jsme k pivovaru Černá Hora. Tam nám autobusák řekl, že si máme počkat na další no a posila měla jet v 14.40, ale nepřijela, a tak jsme jeli až v 15.15. Pak už jsme si vzali batohy a jeli domů.

kronika Pand

Fotky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *