Přijeli jsme v pátek. Hned, jak jsme přijeli, tak začalo pršet. Večeři jsme měli z domu. Potom byl večerní program. Tento Helfštýn bylo téma „Po stopách Kristiana Davida“. Zpívali jsme písničky a nejvíc se nám líbila Hoří dál. Hráli nám scénky a fyzicky nám ukazovali mučící nástroje. Šli jsme spát.

V sobotu byl budíček v 7.30. Na snídani byly koblížky. Vyprávěli nám, jak Kristian David převáděl moravské bratry a jak s hrabětem Zinzendorfem stavěli Hernhüt (Ochranov). Dali nám za úkol postavit Ochranov. Potom jsme hlasovali, která 3 města se nám nejvíce líbila. Na oběd bylo kuře s rýží. Po obědě byl odpolední klid. Potom jsme hráli hru po skupinkách Museli jsme chodit po stanovištích. Celkem jich bylo 6. Po hře jsme měli každý volno. Na večeři byl guláš. Nejlepší čas Helfštýnu. Byla prohlídka kostýmů, které jsou ručně vyrobené. Od nás šli předvádět Kuba a Nikča. Po přehlídce jsme měli noční hru, věkově oddělenou do 11 let, starší 12 – 16 roků. Šli jsme spát.

V neděli po budíčku byl na snídani chleba se sýrovou pomazánkou. Potom byla hygiena. Hráli jsme další hru, po skupinkách. Hra byla jenom v areálu Helfštýnu. Byla rozdělena na modrý a červený okruh. Potom jsme čekali, až nás a naše batohy odvezou na nádraží. Jeli jsme dvěma vlaky. Na nádraží na nás čekali rodiče.

Domča Křížová

Video od oddílu Mravenci, fotoalbum od organizátorů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *