Poslední dobou přemýšlím jak jednoduše popsat, co děláme na schůzkách.

Na nástěnce, kterou máme v chodbě v budově CASD na Střední ulici, visí po každé schůzce papír se stručným zápisem toho, co se na schůzce „páchalo“ a co si mají děti připravit do další schůzky.

Pro ty, kteří nemají například možnost se dostat přímo k nástěnce a přečíst si na ní něco o naší činnosti, píši tento krátký článek.

Jelikož jsme organizace, kterou zakládala a spravuje Církev adventistů sedmého dne, tak je tomu i uzpůsoben program schůzky.

Prvních asi 30 minut věnujeme čtení Bible. Tento rok je rokem třetím, kdy se připravujeme na biblickou soutěž s názvem: Stezka Písmaka (http://www.pathfinder.cz/uploaded_files/files/akce/2014/stezka_2014_tisk.pdf). Proto je součástí vždy i opakovací testík toho, co si děti zapamatovaly z minule a z doma přečtených kapitol.

Dalších třicet minut věnujeme naučné části. Co si pod pojmem naučná část představit? Jsou to dovednosti spíše skautské (uzly, morseova abeceda, první pomoc, základní typy ohňů, poznávání rostlin a zvířat…), a to především v rovině praktické, i když nějaká ta teorie je nezbytná.

Druhou hodinu schůzky věnujeme hrám. Pokud je pěkné počasí, snažíme se být venku a proto využíváme městský park Lužánky. Pokud nám počasí nepřeje, zůstáváme v klubovně a hrajeme hry uvnitř budovy.

Kdyby Vás zaujala naše činnost, budeme rádi, když k nám zavítají noví kamarádi 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *