Fotky, v celém článku jsou reportáže jednotlivých skupinek.

Lelekovice jsou připomínány r. 1288 v listině Codex diplomaticus et epistolaris Moraviae. Cesta – šli jsme po červené do kopce k rozhledně. Právě se nacházíte na jižním vrcholu nejvyššího hřebene v okolí Brna v nadmořské výšce 521 metrů. Na tomto místě stávala do začátku 2. světové války Ripkova vyhlídka, která měla podobu zastřeného altánu. Potom jsme hráli na přebíhanou a šli přes vesnici. Šli jsme ke klášteru. Potom jsme šli dlouhou cestu a konečně došli k autobusu.

Hrnečci

 

Autobusem jsme dojeli do Lelekovic. Po zdolání kamenité cesty do kopce jsme došli na Babí lom. Foukal vítr a byla mlha. Z rozhledny byl zamlžený pohled na krajinu. Po nasvačení jsme vyrazili na zpáteční cestu. Nesměli jsme spadnout, ale bylo to těžké, protože kameny byly kluzké. Nikomu se nic nestalo. Po chvíli se kamenitá cesta změnila na lesní. U lelkovadla jsme si odpočinuli a šli dál. Našli jsme domeček na stromě. Hráli jsme přebíhanou. Touto hrou došli až do vesnice. Cesta vedla kolem silnice. V zahradě vedle cesty byl totem a malý dřevěný mlýnek. Obešli jsme kostel se zvonkohrou. Je tu pomník a socha Ave Marie. Je tady strašidelný dům. A fouká vítr. 2. pomník člověka i se sochou. Znovu vcházíme do lesa a je přestávka. Vyrážíme na cestu. Šli jsme lesem. Další přestávka byla u rybníku, kde plavaly kachny. Cesta k autobusu vedla dál lesem a pak po silnici. Dorazili jsme na zastávku (!) v Lelekovicích.

Kamínci

V 7.45 jsme vyjeli na výpravu z Kr. Pole. Památky v Lelekovicích: Románský kostel. Rozhledna Babí lom – na tu jsme došli. Cestou jsme konzumovali a konverzovali. Cesta byla trošku náročnější, protože cesta byla strmá, mokrá a plná listí. Když jsme se dostali na rozhlednu (521 m n. m.), mohli jsme se občerstvit a napít se. Výhled byl krásný… Po jídle a ukázce panoramat vedoucí vyhlásili bojovku: cesta po skalách – kdo a kolikrát spadne? Chodili jsme po skupinách. Došli jsme také na místo staré rozhledny (562 m n. m.). Šli jsme dál. U jedné cedule jsme se dostali k ceduli – Lesní správa m. Brna. Dozvěděli jsme se, že lesy mají rozlohu (v Brně) 7 514 ha! Cestou jsme hráli další hry. Všichni jsme si mysleli, že jsme už na konci cesty. Vedoucí nám však oznámili, že jsme sotva za půlkou. Kamsi nás vedli… Nakonec nám Mirek a Jimmy ukázali další bojovku: sbírání lístečků a skládání textu. Lístečky nešlo skládat – foukal vítr. Když jsme hru dohráli, šli jsme posledním úsekem a nejblátivějším. Nakonec jsme po silnici došli na zastávku. Byla to krásná výprava.

Kopýtka

Když jsme dorazili do Lelekovic, tak jsme si o Lelekovicích zapsali zajímavost. Pak jsme šli do kopce. Šli jsme na Babí lom. Už z dálky jsme viděli rozhlednu. Šli jsme lesem a do kopce, takže někdo už nemohl. Pak jsme lezli po kamenech. Pak jsme vylezli na rozhlednu. Byl tam krásný výhled. Byl tam přístřešek, ve kterém jsme se najedli. Pak byla bojovka, že jsme šli dolů a kdo spadl, měl trestný bod. Pak jsme šli na autobus, a když byl konec a všichni jsme viděli zastávku, zařvali jsme: ZASTÁVKA.

Knoflíci & Políčka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *